Počítačové kurzy
od roku 1991

 petr.cervenka@vsb.cz
 +420 596 993 203

Rekvalifikační kurz Správa počítačových sítí


Formy výuky: Rekvalifikaci lze absolvovat třemi způsoby: prezenčně, online (8-14 po+st+pá) nebo offline (kdykoliv).Podrobné informace k jednotlivým variantám najdete zde.

Rekvalifikační kurz (RK) Správa sítí má dvě části, které mají také statut rekvalifikačního kurzu a lze je tedy studovat samostatně:

- RK Správa sítě MS Windows Server
- RK Technik výpočetních systémů: správa Linuxu + networking (Cisco), Z toho i samotná Správa Linuxu má také statut rekvalifikace

Tyto bloky jsou samostatné, lze je proto studovat v libovolném pořadí. Výuka probíhá jako „nekonečný“ kurz, kde se tyto bloky neustále střídají, tedy WinSrv – Cisco – Linux – WinSrv – Cisco… Každý zájemce po dokončení své přípravy nastoupí do RK od nejbližšího bloku. Tedy někdo má rekvalifikaci začínající od bloku WinSrv, jiný od Cisco nebo od Linuxu. Kompletní kurz trvá cca šest měsíců, a protože má tři části, tak prezenční či online část začíná přibližně každé dva měsíce (tedy 6:3=2). To ale neznamená, že by bylo nutné na začátek čekat. Je možno začít okamžitě a po absolvování přípravného kurzu dostanete dopředu do rekvalifikace tolik videí a skript, že se před začátkem prezenční či online části určitě nebudete nudit.

Náplň kurzu:

Blok: Hodin:
241
14
65
16
106
  • Celkem prezenčně/online
442
  • Videokurz s výkladem látky
110
  • Celkem
552
  • průměrná doba studia je nejméně dvojnásobkem přímé výuky, tedy přibližně
1000

Kurz není vhodný pro ty, kteří věří tomu, že se od nuly lze správcem serveru stát snadno a rychle. Kdyby stačilo sto či dvě stě hodin učení, tak už jsou ajťáky všichni. Proto vám učení zabere mnohem více hodin, než je uvedeno v tabulce v řádku „Celkem“. To je jen délka videí a prezenční, online či offline výuky. Není v tom započítáno to, že videa budete muset co pár minut pozastavit, abyste si předváděný program sami odzkoušeli. K tomu bude třeba přečíst stovky stran výukových materiálů. Proto studiem strávíte nejméně dvojnásobek času (viz další řádek tabulky). A to nepočítám přípravný kurz. Odměnou za tu námahu je to, že tento čas už je dostačující k získání práce. Viz podrobná statistika zaměstnanosti našich absolventů (zde).

Čím se tyto kurzy liší od jiných IT rekvalifikací?


Akreditace rekvalifikačního kurzu: VŠB-TUO má fakultu elektrotechniky a informatiky. Kurz je tedy akreditován dle §108 odst. 2 zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti.

Přípravný kurz a vstupní zkoušky Po prvním kontaktu umožníme zájemci zdarma a nezávazně shlédnout pomocí videa výuku základů správy serveru. Jedná se o video, kde v malém okénku je snímán vyučující a ve velkém okně je zobrazeno to, co se během výuky promítá na plátno. Tedy vše, co by viděl i prezenční účastník. Sledování nahrávky tak není náhražkou, ale je kupodivu možná lepší než přímá účast na výuce. Je totiž možno nahrávku kdykoliv pozastavit nebo vrátit zpět. Poskytneme také textové výukové materiály a zadání samostatných úkolů i s řešením.

A poznámka na závěr: Tyto kurzy provádíme již od roku 1991.

Pro zajímavost, existuje léty ověřený postup, jak se do kurzu nedostat: zde