AKTUALITY

fb icon  linkedin icon
(autor Petr Červenka)

  21. 8. 2017
Před půl rokem proběhla médii zpráva o rekvalifikaci horníků na programátory. Teď už mohu hlásit výsledky: tři ze čtyř horníků zvládli kurz úspěšně. A první nastupuje od září jako programátor databází.

  21. 8. 2017
Změna termínu: personalistka firmy Tieto Czech přijde do rekvalifikačního kurzu prezentovat volná místa dne 29.8. v 12:30.

  16. 8. 2017
Dne 22.8. v 9:00 přijde personalistka firmy OKIN BPS a 29.8. v 12:30 personalistka firmy Tieto Czech. V obou případech pravděpodobně v doprovodu nějakého odborníka či přímo managera v oblasti Linux/Unix. Kdo chce absolvovat pohovor, přijďte. Výtisk životopisu výhodou.

  24. 7. 2017
Chce-li někdo pohovořvit s personalisty a programátory slovutných firem, nech k nám (VŠB-TUO, Centrum celoživotního vzdělávání) zavítá:
25.7. D3Soft v 9:00
26.7. RTS v 13:00
27.7. Unicorn v 10:00
27.7. Kvados v 12:30

  5. 7. 2017
Přijďte k nám na rekvalifikaci a my vám pak na konci dáme naprosto bezcenný papír. Všech deset absolventů posledního rekvalifikačního kurzu pro programátory podepsalo ve firmách smlouvy v době, kdy ještě neměli certifikát. Takže ten papír vlastně nikoho nezajímal...

  30. 6. 2017
Tak to máme od července další SAP specialista v Tietu, dva týdny před koncem rekvalifikace. Ten červnový zřejmě neudělal ostudu.

  27. 6. 2017
Před týdnem jsem psal, jak si vyrazili v půlce kurzu někteří naši rekvalifikanti na výběrové řízení na Java Boot Camp firmy CGI. Jedná se o tříměsíční intenzivní školení, které nejen že účastníci nemusí platit, ale ještě jim jde mzda. A na dobu neurčitou. No neberte to. Už jsou známy výsledky: dva naši rekvalifikanti uspěli (k tomu jeden z předchozího kurzu). Tak si vzpomínám, že jeden z nich si o rok odložil státnice, aby ještě zvládl naskočit do rekvalifikace. Moc jsem mu to tehdy neschvaloval. Teď však vidím, že se mu risk vyplatil. Protože dobrých džobů je v této zemi méně než lidí s titulem. A koneckonců i ten titul si za rok dodělá. Prostě nejen odvážným štěstí přeje. Ale také těm, co ví, co chtějí.

  Starší aktuality jsou zde.

Jak se do kurzu nedostat?

K tomu existuje léty ověřený postup:

Zájemce se o kurzu dozví například čtvrt roku předem. Nekontaktuje nás však, protože každá záležitost má svůj správný úřední postup. Podívá se na kartičku z úřadu práce (je-li nezaměstnaný), kdy má další návštěvu u své zprostředkovatelky. Tam se na možnost hrazení kurzu vyptá. Ať nepodniká nějaké kroky, dokud nemá zajištěné financování.

Po měsíci se od zprostředkovatelky dozví, že ona o tom nerozhoduje. Že si má dát žádost a komise rozhodne. K žádosti má přiložit potvrzení od školicího střediska o ceně a typu kurzu. Žádost by měl doručit nejméně 30 dní před kurzem, ať komise stihne zasednout.

Časová rezerva se tak smrskla na polovinu. Nevadí, na získání jednoho potvrzení to stačí.

Zájemce nás tedy kontaktuje. A zjistí, že potvrzení vydáváme až po složení vstupních testů. Příprava na testy trvá měsíc až dva. Podle toho, co už zájemce umí a zda jde na blok správu sítí i programování či jen na jedno z toho. A podle znalosti angličtiny.

Takže pokud toho zájemce umí dost, jde jen na jeden z bloků a má dobrou angličtinu, tak není žádný problém. Ledaže by se zájemce po pár týdnech přípravy dozvěděl, že se termín zatím zaplnil.

Nicméně ne vždy to probíhá takto hladce. Někdy to už vypadá, že by se vše dalo stihnout. V takovém případě nastoupí potíže s komunikací. Všichni dnes používají Facebook. Mail používají jen staromilci. A my. Šetříme čas: sdělení informací ohledně přípravy nebo termínu zkoušky hromadným mailem je při velkém počtu zájemců pro nás nejrychlejší. Až když někdo dlouho nereaguje, zatelefonujeme. To už ale pro někoho může být pozdě.

Často ani toto nevede k cíli. Například proto, že se zájemce v pracovní době vyskytuje někde, kde nesmí telefonovat. Bohužel musím sdělit, že SMS posíláme jen neslyšícím.