Počítačové kurzy
od roku 1991

 petr.cervenka@vsb.cz
 +420 596 993 203

RK Správa Windows Serveru

Tento rekvalifikační kurz je možno studovat dohromady s kurzem Budování a konfigurace sítí CISCO a RK Správce serveru Linux. Případně je možno studovat komplexní RK Správa sítí (Linux+Cisco+Windows Server).

Náplň kurzu:

Blok: Hodin:
241
Videokurz s výkladem látky 48
Celkem 289
průměrná doba studia je nejméně dvojnásobkem přímé výuky, tedy přibližně: 600

Kurz není vhodný pro ty, kteří věří tomu, že se od nuly lze správcem serveru stát snadno a rychle. Kdyby stačilo sto či dvě stě hodin učení, tak už jsou ajťáky všichni. Proto vám učení zabere mnohem více hodin, než je uvedeno v tabulce v řádku „Celkem“. To je jen délka videí a prezenční, online či offline výuky. Není v tom započítáno to, že videa budete muset co pár minut pozastavit, abyste si předváděný program sami odzkoušeli. K tomu bude třeba přečíst stovky stran výukových materiálů. Proto studiem strávíte nejméně dvojnásobek času (viz další řádek tabulky). A to není započten přípravný kurz. Odměnou za tu námahu je to, že tento čas už je dostačující k získání práce. Viz podrobná statistika zaměstnanosti našich absolventů (zde).

Čím se tyto kurzy liší od jiných IT rekvalifikací?


Akreditace rekvalifikačního kurzu: VŠB-TUO má fakultu elektrotechniky a informatiky. Kurz je tedy akreditován dle §108 odst. 2 zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti.

Přípravný kurz a vstupní zkoušky Po prvním kontaktu umožníme zájemci zdarma a nezávazně shlédnout pomocí videa výuku základů správy serveru. Jedná se o video, kde v malém okénku je snímán vyučující a ve velkém okně je zobrazeno to, co se během výuky promítá na plátno. Tedy vše, co by viděl i prezenční účastník. Sledování nahrávky tak není náhražkou, ale je kupodivu možná lepší než přímá účast na výuce. Je totiž možno nahrávku kdykoliv pozastavit nebo vrátit zpět. Poskytneme také textové výukové materiály a zadání samostatných úkolů i s řešením.